Saeimas namā apskatāma izstāde “ZINĀT! TAS IR LATVIJAS DABĀ”

No 31. maija līdz 8. jūnijam Saeimas namā ir apskatāma izstāde par godu Latvijas valsts simtgadei “ZINĀT! TAS IR LATVIJAS DABĀ”. Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu izstādi izveidoja, lai Latvijas simtgadē suminātu Latvijas zinātnes spēku un daudzveidību.

Izstādē portretētie zinātnieki aicina domāt analītiski un nebaidīties riskēt. Būt kritiskam un atvērtam. Skatīties uz procesiem pragmatiski un radoši. Tie ir vienlaikus zinātnieka uzdevumi un arī rakstura iezīmes, kas jāizmanto, meklējot atbildes uz sabiedrībai būtiskiem jautājumiem. Izstādes veidotāji uzsver, ka patiesi neatkarīgi un neietekmējami mēs esam tikai tad, kad paši spējam izvirzīt sev svarīgus jautājumus un rast uz tiem atbildes. Zinātne meklē, jautā, izglīto un pievieno vērtību. To veido zinātnieki, kas ātri uztver apkārtējās norises un nebaidās ielūkoties tur, kur citi vēl nav skatījušies.

Zinātnieku portreti ir aprīkoti ar papildinātās realitātes tehnoloģiju – Overly, ar kuras palīdzību iespējams ielūkoties katra zinātnieka video stāstā un tuvāk iepazīt gan zinātnieku, gan viņu pārstāvētās zinātnes jomas. Lejupielādējot aplikāciju, var burtiski “atdzīvināt” izstādē apskatāmos portretus, video stāsti ir aplūkojami arī Izglītības un zinātnes ministrijas mājaslapā: http://www.izm.gov.lv/lv/zinatne/latvijas-zinatnes-kalendars.

Izstādes galvenie varoņi ir zinātnieki Inese Čakstiņa, Dainis Ruņģis, Jānis Karušs, Dagnija Loča, Ilze Matīse-Vanhoutana, Ilze Dimanta, Sanita Reinsone, Arnis Cīrulis, Kārlis Agris Gross, Solvita Strāķe, Gatis Krūmiņš un Agris Ņikitenko. Zinātnes kalendāru veidojuši: Agrita Kiopa, Sandra Kropa, Lana Frančeska-Dreimane, Reinis Hofmanis, Jānis Zarāns, Iveta Putniņa, Agnese Dāvidsone, Jānis Dripe, Baiba Horelika, Elīna Jākobsone un Vidzemes Augstskolas studenti.

Izstāde ir saistīta šī gada vērienīgāko Latvijas zinātnes notikumu – IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresu. Kongress norisināsies no 18. līdz 20. jūnijam Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Kongress iecerēts kā diskusiju platforma un inovāciju forums, kurā dalībniekiem būs iespēja satikties, veidot attiecības un sadarbību kopīgu mērķu sasniegšanai un projektu uzsākšanai dažādās zinātnes jomās. Kongress ir iespēja arī informēt Latvijas sabiedrību par Latvijas un Latvijas izcelsmes zinātnieku izcilajiem sasniegumiem un veiksmes stāstiem, atklājot Latvijas cilvēkkapitāla spēku un potenciālu, stiprināt iesakņotību Latvijā, iepazīt Latvijas kultūru un tradīcijas un vairot Latvijas zinātnes un institūciju prestižu.

Kongresa mājaslapā https://congress.sciencelatvia.lv/ var iepazīties ar kongresa programmu, aktualitātēm, kā arī reģistrēties dalībai līdz šī gada 6. jūnijam.

Izglītības un zinātnes ministrijas

Komunikācijas nodaļa

prese@izm.gov.lv

tālr.: 67047893, 26689592

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published.