Zinātne ir par daudz svarīga, lai to varētu atstāt tikai zinātnieku rokās, piesakot IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresu norāda Vaira Vīķe – Freiberga

2018. gada 18.jūnijā Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, tiek atklāts IV Pasaules latviešu zinātnieku kongress, kas pulcē zinātniekus no vairāk nekā 20 valstīm, un viedokļu līderus. Kongresa dalībnieki risinās sabiedrībai būtiskus jautājumus, kas svarīgi gan zinātniekiem, gan visai sabiedrībai kopumā.

“Zinātne, manuprāt, ir par daudz svarīga, lai to varētu atstāt tikai zinātnieku rokās, kur, protams, tai ir pareizā vieta, jo zinātne attīstās pateicoties zinātniekiem. Taču sabiedrības uztvere par zinātni ir tikpat svarīga,” norāda bijusī valsts prezidente Dr. Vaira Vīķe – Freiberga.

Kongresā par zinātnes lomu mūsdienu sabiedrībā diskutēs zinātnieki unstarptautisku atzinību guvušie uzņēmēji Uldis Pīlēns, Baiba Rubesa un Uldis Zariņš, Rīgas arhibīskaps – metropolīts Dr. Zbigņevs Stankevičs, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts un daudzi citi, tai skaitā vadošās Latvijas un Eiropas Savienības amatpersonas – Latvijas Republikas Ministru prezidents Māris Kučinskis, Eiropas komisijas priekšsēdētāja vietnieks Valdis Dombrovskis, Eiropas Komisijas mobilitātes un transporta ģenerāldirektors Henrihs Hololejs un citi.

Kongresa pirmajā dienā kongresa dalībnieki pievērsīsies sabiedriski aktuālajai drošības tematikai, to izvēršot četrās tematiskajās grupās – informatīvā telpa, tautsaimniecība, tehnoloģijas un cilvēkdrošība.

Otrajā dienā zinātnieki un to sadarbības partneri darbu strukturēs sešās nozaru
sekcijās – dabaszinātņu, inženierzinātņu un tehnoloģiju, medicīnas un veselības zinātņu, lauksaimniecības un meža zinātņu, sociālo un humanitāro zinātņu sekcijā.

Trešajā dienā dalībnieki vērsīs skatu nākotnē un noslēdzošajā forumā “Latvijas formula 2050” diskutēs par Latvijas digitālo transformāciju, biznesu nākotnes ekonomikā, kur noteicošā būs dalīšanās ekonomika, izglītības izaicinājumi, kā arī tiks spriests, vai roboti mums nākotnē atņems darbu.

Kongresa ietvaros notiek arī Latvijas vēsturnieku II kongress un III Pasaules latviešu juristu kongress.

Noslēgumā tiks publiskoti kongresa dalībnieku priekšlikumi par zinātnes lomu un devumu nākotnē, iezīmējot tos rīcības virzienus, kuros jādarbojas ne tikai zinātniekiem, bet visai sabiedrībai kopumā.

Paralēli kongresam notiek vairāki publiskie pasākumi, kurus var apmeklēt ikviens interesents, piemēram, 19. jūnijā Latvijas jaunie zinātnieki atraktīvā veidā iepazīstinās sabiedrību ar pētījumiem un zinātniskā darba rezultātiem pasākumā “ResearchSlam”, 18. – 20. jūnijā būs iespēja neformālā vidē klausīties zinātnes stāstus un praktiski iesaistīties kopā ar 2018. gada Latvijas zinātnes kalendāra zinātniekiem un apbalvojuma “Laiks Ziedonim” zinātnes nominācijas laureātiem.

Ar kongresa programmu un ar to saistītajiem pasākumiem var iepazīties kongresa mājaslapā: congress.sciencelatvia.lv.

Pirmās un trešās dienas pasākumiem tiks nodrošināta tiešraide LMT straumē, šeit. Pasākumam iespējams sekot arī sociālo mediju kontos Twitter un Facebook – @zinātkongress un attālināti iesaistīties diskusijās, izmantojot tēmturus #ZinātKongress un #ZinātneLatvijai.

Pasākumu rīko Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Latvijas Universitāšu asociāciju, zinātniskajām institūcijām un diasporas organizācijām.

Izglītības un zinātnes ministrijas

Komunikācijas nodaļa

prese@izm.gov.lv;

tālr.: 67047713, 26573340

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published.