Dr. Anderss Oslunds (Anders Åslund)

Anderss Oslunds (Anders Åslund) ir Atlantijas padomes vecākais līdzstrādnieks un Džordžtaunas Universitātes adjunktātais profesors. Viņš ir vadošais ekonomiskās politikas speciālists Krievijā, Ukrainā un Austrumeiropā. Dr. Oslunds ir strādājis vairākās valdībās kā ekonomikas padomnieks, it īpaši Krievijas (1991-1994) un Ukrainas (1994-1997) valdībās. Viņš ir Varšavas Konsultatīvās padomes priekšsēdētājs Sociālo un ekonomisko pētījumu centrā, kā arī Somijas Bankas Zinātnes padomes Pārejas ekonomikas institūta priekšsēdētājs.

Viņš ir daudz ko publicējis un ir arī 14 grāmatu autors, pēdējā no tām rakstīta kopā ar Simeon Djankov – “Eiropas izaugsmes izaicinājums” (OUP,2017) un “Ukraina: Kas notika nepareizi un kā to novērst” (2015). Citas viņa grāmatas “Kā tika izveidots kapitālisms” (CUP, 2013), “Krievijas kapitālistiskā revolūcija” (2007). Viņš arī ir rediģējis 16 grāmatas. Viņa grāmatas ir tulkotas 12 valodās.

Viņš ir strādājis Pītersona Starptautiskās ekonomikas institūtā, Kārnegija Starptaustiskajā miera fondā, Brookings institūtā, Kenana Krievijas padziļinātās izpētes institūta Vudrova Vilsona Starptautiskajā pētnieku centrā. Viņš bija Stokholmas ekonomikas skolas profesors un Stokholmas institūta Austrumeiropas ekonomikas dibinātājs. Viņš bija zviedru diplomāts Kuveitā, Polijā, Ženēvā un Maskavā. Ieguvis doktorgrādu Oksfordas Universitātē.