Dr. Arnis Sauka

Arnis Sauka ir SSE Riga asociētais profesors un Ilgtspējīgā biznesa centra direktors. Doktora grādu Arnis ieguva Zīgenas Universitātē (Vācija), strādājis kā viespētnieks Jenčepingas Starptautiskajā Biznesa skolā (Zviedrija) un Londonas Universitātes koledžā (Lielbritānija). Arņa pētniecības interešu jomas ietver ēnu ekonomiku, produktīvo un neproduktīvo uzņēmējdarbību, uzņēmējdarbības politikas veidošanu un konkurētspēju, kā arī uzņēmējdarbības procesu attīstību dažādās institucionālajās vidēs.

Balstoties uz saviem akadēmiskajiem pētījumiem, kas ir publicēti vairākos zinātniski recenzētos žurnālos (piemēram, Journal of Business Ethics, International Small Business Journal, Journal of Comparative Economics, Journal of Baltic Studies, Baltic Journal of Economics), grāmatās un grāmatu nodaļās (izdevēji: Routledge, Springer, Edward Elgar, IGI Global, Blackwell, Peter Lang), viņš aktīvi piedalās arī lietišķajā izpētē. Darbība lietišķajā izpētē iekļauj regulāru pētījumu izstrādi un konsultācijas pēc starptautisku organizāciju, piemēram OECD un Eurofound, pasūtījumiem, kā arī dažādu nozaru asociāciju pieprasījuma Latvijā un ārvalstīs. Arnis Sauka ir līdzautors ikgadējam SSE Riga Ēnu ekonomikas indeksam Baltijas valstīs (kopā ar profesoru Tāli J. Putniņu, kopš 2009. gada), autors ikgadējam Ārvalstu investīciju vides indeksam (sadarbībā ar Ārvalstu investoru padomi Latvijā, kopš 2015. gada), autors pētījumam par ēnu ekonomiku Latvijas būvniecības nozarē (sadarbībā ar Latvijas Būvuzņēmēju partnerību, kopš 2015. gada), autors pētījumam par neuztverto ekonomiku, naudas atmazgāšanu un korupciju publiskajā sektorā (sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, 2017. gads), kā arī metodoloģijas autors SEB Pensometra pētījumam (2015. gads). Viņš ir piedalījies un vadījis dažādus ES finansētus starptautiskus projektus.

Tāpat Arnis nodarbojas ar vadības un konsultācijas aktivitātēm, tai skaitā bijis Ventspils Augstskolas mācību un zinātņu prorektors (2011.-2013.), veselības ministres padomnieks finanšu un ekonomikas jautājumos (2011.-2014.) un PriceWaterhouseCoopers vecākais konsultants (2008.). Kopš 2015. gada, Arnis ir biedrības BASE (uzņēmēji pret ēnu ekonomiku) valdes loceklis, kopš 2011. gada: Latvijas Zinātnes padomes eksperts vadību zinātnē un ekonomikā, kopš 2012. gada: biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA promocijas padomes vadībzinātnē loceklis.