Baiba A. Rubesa

Baiba A. Rubesa ir uzņēmēja ar starptautisku pieredzi dažādās uzņēmējdarbības jomās: naftas un gāzes sektors, mazumtirdzniecība, telekomunikācijas un autobūves rūpniecība. Rubesa ir dzīvojusi un strādājusi Kanādā, Vācijā, Čehoslovākijā, Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Azerbaidžānā, Gruzijā, Turkmenistānā un Norvēģijā.

Kopš 2015. gada Baiba Rubesa ir AS “RB Rail” valdes priekšsēdētāja un izpilddirektore. “RB Rail” ir Latvijas, Lietuvas un Igaunijas kopuzņēmums, kas dibināts ar mērķi īstenot nozīmīgāko dzelzceļa infrastruktūras projektu reģionā: Rail Baltica. Aprēķināts, ka projekta investīcijas varētu pārsniegt piecus miljardus eiro, un tā Baltijas posmu plānots pabeigt 2025. gadā. 2017. gada janvārī Rubesa tika apstiprināta Latvijas lielākā uzņēmuma “Latvenergo” padomes sastāvā. Pirms tam viņa darbojusies kā konsultante un biznesa attīstības vadītāja pašas vadītajā uzņēmumā SIA “RFactor”, kā arī pildījusi padomes locekles pienākumus Latvijas bankā “Citadele”, kas sniedz pakalpojumus Baltijas reģionā. Rubesa bijusi “Statoil ASA” viceprezidente korporatīvās sociālās atbildības jomā, “Statoil Azerbaijan” valdības un publisko lietu direktore, “Latvija Statoil” izpilddirektore un “Statoil Baltic States” mārketinga direktore.

Baiba Rubesa ir pildījusi padomes locekles pienākumus “DNB NORD” bankā, vadījusi Ārvalstu investoru padomi Latvijā, kā arī bijusi Latvijas tirdzniecības kameras viceprezidente Latvijā. Šobrīd Rubesa ir domnīcas “Providus” padomē, kā arī Kokneses fonda padomē, kas atbalsta piemiņas vietas “Likteņdārzs” attīstību. Rubesa izglītību ieguvusi Jorkas Universitātē (York University) un Šo koledžā (Shaw Colleges) Toronto, Kanādā.

This post is also available in: EN