Dana Reizniece-Ozola

Dana Reizniece-Ozola, dzimusi 1981.gada 6.novembrī Kuldīgā, ir latviešu politiķe, šaha lielmeistare, Eiropas čempione un Pasaules vicečempione, kosmosa izpētes nozares profesionāle un četru bērnu māmiņa. Šobrīd viņa pazīstama kā viena no vadošajām Zaļo un Zemnieku savienības politiķēm un kopš 2016.gada februāra ieņem LR Finanšu ministres amatu.

2010.gadā Dana Reizniece-Ozola pirmo reizi kļuva par Latvijas 10.Saeimas deputāti. Jau uzreiz, ienākot politikā, viņa pierādīja sevi kā mērķtiecīgu un darbīgu speciālisti, strādājot Saeimas Juridiskajā komisijā, Eiropas lietu komisijā un vadot Izglītības, kultūras un zinātnes komisiju.

No 2014.gada novembra līdz 2016.gada februārim Dana Reizniece-Ozola bija LR Ekonomikas ministre. Šis laiks iegājis vēsturē ar viņas spēju, pārvarot ietekmīgu ieinteresēto pušu pretestību, ierobežot “Ātro kredītu” darbību un likvidēt “Gazprom” monopolstāvokli Latvijas gāzes tirgū.

2016.gadā februāri, Zaļo un Zemnieku savienībai uzņemoties Ministru Kabineta vadību, Dana Reizniece-Ozola kļuva par Finanšu ministri. Vērienīga nodokļu reforma, pozitīvas pārmaiņas Valsts Ieņēmumu dienesta darbībā, apņēmīga cīņa ar ēnu ekonomiku, minimālās algas un neapliekamā minimuma pacelšana, 0% reinvestētās peļņas nodokļa ieviešana uzņēmējiem – tās ir tikai dažas no viņas šī perioda uzvarām politiskajā šahā, kas sniegušas lielu ieguldījumu Latvijas sabiedrības dzīves līmeņa un konkurētspējas celšanā.

Danas Reiznieces-Ozolas politiskā harizma un līdz šim paveiktais LR Finanšu ministres amatā ir guvis ievērību arī ārpus Latvijas robežām.

Ietekmīgā laikraksta “Financial Times” izdotais žurnāls “The Banker” augstu novērtēja Danas Reiznieces-Ozolas darbu nodokļu reformas īstenošanā, piešķirot viņai titulu “2017.gada Finanšu ministre Eiropā”, savukārt žurnāls “Politico” atzinis viņu par vienu no 2016. gada Eiropas līderiem.This post is also available in: EN