Dr. Jānis A. Valdmanis

Fotonikas tehnoloģija mūsdienu pasaulē

Esmu strādājis fotonikas jomā visu manu dzīvi … man patīk pilnīgi visi fotoni, īpaši tāpēc, ka tie ir ļoti ātri.

1. Doktora grāds, Ročesteras Universitātes Optikas institūtā par elektrooptiskās samplēšanas metodes izstrādi un patentēšanu ātrgaitas mērījumiem.
2. Darbs AT&T Bell laboratorijā (5 gadi), kur izstrādāta un patentēta jauna metode īpaši ātru optisko un eletrisko signālu radīšanai un mērīšanai. Metodes, ar kuru lāzera starojuma ietekmē tiek saspiestas optiskās pulsācijas, izstrādes līdzautors.
3. Asociētais profesors Mičiganas Universitātē (5 gadi). Viens no Ultraātro procesu laboratorijas līdzdibinātājiem, kura pētī īso pulsāciju izmantošanu medicīniskajā attēlveidošanā.
4. Picometrix, LLC, pamatpersonāla sastāvā (20 gadi).
Privātā kompānija – Mičiganas Universitātes spin-off.
Izstrādāts un pārdots ātrgaitas detektoru un uztvērēju līnijas pilns komplekts izmantošanai telekomunikācijā. Patentēts jauna veida detektors.
5. Thorlabs-UFO nodaļas vadītājs (4 gadi).
Izveidojis jaunu Thorlabs nodaļu ar mērķi ieviest ātrgaitas optoelektroniskos produktus vispasaules katalogā. Patlaban piedāvājam zinātnes un attīstības klientiem raidītāju, detektoru un uztvērēju līnijas pilnu komplektu.

Īss prezentācijas kopsavilkums

Prezentācijā stāstīšu par tematiem, kas lieliski parāda fotonikas ietekmi tehnoloģiju attīstībā mūsdienu pasaulē… tādās jomās kā apgaismojuma tehnoloģijā, komunikācijā un medicīnas attēlveidošanā. Tās ir jomas, kuras ietekmē ikvienu uz šīs planētas un kurām šobrīd ir vitāli nepieciešams atbalsts to turpmākai attīstībai.

This post is also available in: EN