Dr. Jūlija Melkere (Julia Melkers)

Dr. Julia Melkers ir asociētā profesore publiskajā politikā Džordžijas Tehnoloģiju institūtā, Atlantā, ASV. Viņa bieži dodas vizītēs uz INGENIO (CSIC) izpētes centru Valensijas Politehnikas universitātē, Spānijā. Tāpat viņa arī māca kursus maģistrantiem par pētījumu izstrādi, programmu novērtēšanu, aptaujas metodēm un bakalaura kursus Amerikas valdībā.

Viņas pētījumu un novērtēšanas darbi fokusējās uz vairākiem aspektiem, kas attiecas uz karjeras zinātni, tostarp pētniecību un karjeras iespējām STEM vidē, zināšanu izplatīšanu, sadarbības un citu sociālo tīklu un karjeras attīstības un monitoringa jautājumos, īpašu uzmanību pievēršot nepietiekami pārstāvētajām grupām. Viņa vada ROCS laboratoriju (karjeru zinātnes pētniecība) – bakalaura un maģistra studiju grupas studenti, kas kopā ar viņu strādā pie dažādiem projektiem, kas saistīti ar zinātnisko karjeru.

Dr. Melkers pētījumus atbalsta ASV Nacionālais zinātnes fonds, ASV nacionālais veselības institūts, un citi institūti. Veikusi ar veiktspēju saistītos darbus ASV nacionālās zinātnes fondā, OECD, Meksikas un Latvijas valdībā, Amerikas zinātnes attīstības asociācijā, Nacionālās pētniecības padomē, HUD, Aļaskā, Gruzijā, Atlantā, Rodailendā un Meinā.

Viņas publikācijas var atrast vairākos žurnālos, kā ,piemēram, “PlosOne,” “Review of Policy Research,” “Public Administration review,” “Urban Studies review,” “Policy Studies journal,” “Public budgeting and finances,” “Journal of Public administration research and theory,” “Journal of technology transfer and evaluation and program planning.” Dr. Melkers arī piestrādā par redaktori “Izpētes novērtēšanas un publiskās izpildes un vadības pārskatos” (Research Evaluation and Public Performance and Managment Review).

Ieguvusi doktora grādu valsts pārvaldē 1993. gadā Sirakūzas Univeritātē, kā arī ieguvusi M.P.A. Viskonsīnas Universitātē. Iepriekš strādājusi Čikāgas Universitātē, Džordžijas Universitātē un Aļaskas Universitātē. Amerikas un Laviešu bēgļu meita, viņa uzaugusi Viskonsīnā un dzīvojusi daudzās sniegotās vietās, vēlāk apmetusies Atlantā kopā ar savu vīru, divām meitām un mājdzivniekiem.

Izglītība:
Ph.D., Sirakūzas Universitāte, Maksvelas skola, “Valsts pārvalde”
M.P.A. Viskonsīnas Universitāte – Milvoki

  • julia.melkers@pubpolicy.gatech.edu