Dr. Mārcis Jansons

Mašīnbūves asociētais profesors un Veina universitātes agrīnās inženierijas programmu direktors Detroitā, Mičiganā.

Veic pētījumus dzinēju degšanā un optiskajā diagnostikā universitātes Automobiļu pētniecības centrā, kā arī pasniedz kursus par dzinējiem, to degšanu, šķidruma mehānismu un emisiju veidošanas procesiem.

Pirms pievienojās Veina universitātes kolektīvam, strādāja par vides inženieri, meklējot risinājumus gaisa, augsnes un gruntsūdens piesārņojuma novēršanai un pasniedza lekcijas Amerikas Savienoto Valstu Krasta apsardzes akadēmijā. Ieguvis bakalaura (1990. gadā), maģistra (1992. gadā) un doktora grādu (2005. gadā) mašīnbūvē. Doktora grādu ieguva Rutgeras universitātē par darbu degšanas diagnostikā un ar infrasarkano staru attēliem.

Reģistrēts profesionālais inženieris, sarakstījis vairāk nekā četrdesmit recenzējamas publikācijas. Automobiļu inženieru biedrības biedrs un Amerikas Inženieru mehāniķu biedrības iekšdedzes dzinēju daļas padomes loceklis. 2012. gadā saņēma Automobiļu inženieru biedrības Ralfa R. Tītora izglītības balvu par ievērojamu ieguldījumu pedagoģijā, pētniecībā un studentu attīstībā. Kā Fulbraita programmas zinātnieks, pavadīja 2015.-16. akadēmisko gadu pasniedzot lekcijas Rīgas Tehniskās universitātē. Šobrīd vada pētījumu grupu, kuras darbu finansē Nacionālais zinātnes fonds, ASV Enerģētikas departaments, ASV Aizsardzības departaments, Henkel korporācija un Aramco serviss.