Dr. Nevils Bolts (Neville Bolt)

Profesors Nevils Bolts (Neville Bolt) ir Londonas Karaļa Koledžas Stratēģiskās Komunikācijas Centra direktors (King’s College London – King’s Centre for Strategic Communications). Profesors kopš 2016.gada ir arī NATO Stratēģiskās Komunikācijas Izcilības Centra oficiālā akadēmiskā žurnāla “Defence Strategic Communications” galvenais redaktors.

Profesors Bolts ir Stratēģisko komunikāciju maģistrantūras programmas vadītājs Kara studiju departamentā Londonas Karaļa Koledžā. Viņš vada lekcijas maģistra studentiem par stratēģisko komunikāciju, kā arī pasniedz Starptautisko attiecību kursu “Transnacionālās kustības, tīkli un revolucionārā stratēģija”.

Viņš ir doktorantūras vadītājs pētniekiem, kuru izvēlētās zinātniskās jomas aptver tādus jautājumus kā empātijas nozīme starptautiskajās sarunās, pilsētvide kā stratēģiskās komunikācijas rīks, ierobežojuma metaforas aukstā kara laikā, kā arī daudzas citas. 2017.gadā par saviem sasniegumiem ieguvis prestižo Teaching Excellence apbalvojumu.

Lielu daļu karjeras pavadījis BBC, ITV un CBC (Kanāda) kā televīzijas žurnālists un režisors. Strādājot ziņu departamentā, viņš specializējās kara zonu dokumentālo filmu producēšanā, aptverot konfliktus Āfrikā, Latīņamerikā, Tuvajos Austrumos un Indijas subkontinentā. Vēlāk veidojis stratēģiskās komunikācijas kampaņas Lielbritānijas darba partijai, Amnesty International un Āfrikas nacionālajam kongresam (ANC).

2012.gadā tika publicēta viņa grāmata “Vardarbīgais atspoguļojums: nemiernieku propaganda un jaunie revolucionāri” (Kolumbijas universitātes prese). Tā saņēma CHOICE “Outstanding academic status” apbalvojumu 2013.gadā. Pašlaik strādā pie divām grāmatām: “Nākotne tuvojas par ātru – pretošanās kustības digitālajā laikmetā” un “Tīkli, kustības un revolūcijas pasaules politikā.”

  • neville.bolt@kcl.ac.uk
  • neville.bolt@stratcomcoe.org