Sintija Deruma

Sintija Deruma ir viena no kiberdrošības industrijas viedokļa līderēm un vairāk kā 10 gadu pieredzi informācijas drošībā. Savu pieredzi uzkrājusi, īstenojot informācijas drošības pārmaiņu projektus, drošības kultūras pilnveides treniņus, lielākajos Latvijas uzņēmumos. Tas labi saskan ar viņas aizraušanos vadīt un nepārtraukti attīstīt cilvēku kompetences.

Sintija Deruma ir Iekšējās audita padomes locekle kopš 2017.gada. Padomes uzdevums ir pilnveidot iekšējā audita kvalitāti valsts un pašvaldību institūcijās. Kā Latvijas Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju asociācijas (LIKTA) eksperte, līdzdarbojusies Informācijas tehnoloģiju drošības likuma, Latvijas kiberdrošības stratēģijas, Globālā kiberdrošības indeksa izstrādes projektos.

Šobrīd aktīvi iesaistās gan kiberdrošības pētniecībā, gan kiberdrošības izglītības procesos. Ir viena no kiberdrošības studiju programmu radītājām Latvijā.

Kā “ISACA Latvija” prezidente, popularizē kiberdrošības profesijas, uzstājas Kiberšahs, DSS ITSEC, InfoSecurity konferencēs.