Dr. Uģis Gruntmanis

Ārsts un profesors. No 2001. gada mācībspēks Teksasas universitātē, Dalasā, kā arī iekšķīgo slimību rezidentūras vadītājs.

Dzimis 1968. gadā Saldū, Latvijā. Beidzis Latvijas Medicīnas akadēmiju (tagad Rīgas Stradiņa universitāte) 1992.gadā.

Specializējies internā medicīnā un endokrinoloģijā Jeila universitātē Ņuhevenā, ASV (1996-1997), Ročesteras universitātē, ASV (1997-1999) un Cedars-Sinai/Kalifornijas universitātē Losandželosā, ASV (1999-2011).

Galvenā zinātniskās darbības joma – endokrinoloģija: vīriešu osteoporoze un hipogonādisms.

Aktīvi publicējas pasaules vadošajos medicīnas žurnālos, ar lekcijām uzstājies pasaules vadošās universitātēs un kongresos vairāk nekā desmit valstīs.

Uģis Gruntmanis aktīvi iesaistījies sabiedriskajos procesos. 2015. gadā tika ievelēts par Latviešu ārstu un zobārstu apvienības (LĀZA) vadītāju. Tā ir organizācija, kuras galvenais uzdevums ir visiem spēkiem veicināt veselības aprūpē un zinātnē iesaistīto studentu, rezidentu, ārstu un zobārstu izglītību un sadarbību.

Pie Uģa Gruntmaņa Teksasas universitātē pieredzes apmaiņā bijuši vairāk nekā 20 ārsti no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas.

Uģis Gruntmanis ir pārliecināts, ka latviešu un Latvijas izcelsmes zinātniekiem un ārstiem jāaicina pie sevis jaunie speciālisti no Latvijas, lai tie redzētu, kā lietas notiek ārpus Latvijas.