Uldis Pīlēns

Uldis Pīlēns ir UPB holdinga padomes pr-js un dibinātājs, viens no ”Integrālās izglītības institūta’’ dibinātājiem, pazīstams kā arhitekts, uzņēmējs, sabiedrisks darbinieks. Studējis arhitektūru Rīgas Politehniskajā institūtā, pēc tam Bauhaus Universitātē Veimārā. Bijis Latvijas Dizaina Centra vadītājs, 5 gadus Liepājas galvenais arhitekts, Liepājas domes deputāts, AS “Latvenergo” padomes pr-ja vietnieks, kā arī viens no Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) dibinātājiem un tās pirmais valdes pr-js.

UPB holdings jau 27 gadus darbojas gan Latvijas, gan ārvalstu tirgos, realizējot inovatīvus projektus, un apvienojot vairāk kā 40 uzņēmumus un ražotnes, nodrošina darbu vairāk kā 1500 speciālistiem. 2017.gadā koncerna apgrozījums bija 149 miljoni euro, no kuriem 70% sastādīja eksports. Galvenās darbības jomas ir inženierzinātnes, projektēšana, būvmateriālu ražošana, būvuzņēmējdarbība, enerģētika, mašīnbūve, sarežģītu atslēgas projektu projektēšana un būvnieciba.

Koncernā ietilpst UPB uzņēmumi Latvijā, Zviedrijā, Dānijā, Īslandē, Vācijā, Šveicē, Lielbritānijā, Baltkrievijā, Azerbaidžānā un Norvēģijā.