Dr. Zanda Kalniņa-Lukaševica

Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre. Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā pārstāvēja Padomi Eiropas Parlamentā. Z. Kalniņa-Lukaševica nodrošina ministrijas komunikāciju ar Saeimu un Eiropas Parlamentu, kā arī pārstāv Latviju ES Ārlietu padomes sanāksmēs attīstības sadarbības jautājumos. No 2011. gada līdz 2014. gadam Zanda Kalniņa-Lukaševica vadīja Saeimas Eiropas lietu komisijas darbu kā tās priekšsēdētāja, kā arī strādāja Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā.

No 2008. gada līdz 2011. gadam Zanda Kalniņa-Lukaševica ir pildījusi Valsts prezidenta padomnieces pienākumus un strādājusi Valsts prezidenta Stratēģiskās analīzes komisijā, bet pirms tam ir bijusi valsts sekretāra vietniece Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā.

Zanda Kalniņa-Lukaševica ir biedrību “Caritas” un “Eiropas kustība Latvijā” valdes locekle. Zandai Kalniņai-Lukaševicai ir vadības zinātņu doktora grāds, kas iegūts Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē.